Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı sorunu; öncesinde öğrenilen bilginin sınav sırasında etkin bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan bilişsel etkenlerin belirlenerek, duygu kontrolü sağlanarak düşünce ve davranış kognifirasyonunun etkin şekilde kullanılması sağlanır.

Bilgilerin öğrenilmesinde kullanılan yöntemden, sınav esnasından bilgilerin transfer oluşuna kadar süre içerinde duygu, düşünce, davranış ve aktarımla ilgili gerçekleşecek olumsuz içerikleri ortadan kaldırmaya ve bu bileşenleri kişinin kişisel ve zihinsel yapısının en üst düzende kullanılmasını hedeflenmektedir. Çalışmalar bu yönde terapi ortamına aktarılmaktadır.

Sınavla kaygısını ortaya çıkaran travma, anksiyete, güven,özgüven, aktarım, heyecan, kaygı ve korku bileşenler kişinin öncelikle kişilik tipi analiz edilerek, stres ve kaygı eşiği belirlenerek, başetme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat